banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

ARICILARA MAKİNA DESTEĞİ

Konya ve Kırsalında Arıcılığı Geliştirme Projesi kapsamında tarıma ve tarım üreticisine desteğini sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir’deki 13 arı üreticisine yüzde 50 hibe destekli bal süzme makinesi dağıtımı gerçekleştirdi.

GÜNDEM 23.03.2021, 00:09 23.03.2021, 08:43 Haber Merkezi
3304
ARICILARA MAKİNA DESTEĞİ
banner12

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen makine dağıtımına; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve destekten yararlanan arı üreticileri katıldı.

Arıcılığın önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Salih Akkaya “Akşehir’den 13 üreticimize yüzde 50 katkılı olarak Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından bal süzme makinesi veriliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay başta olmak üzere emeği geçen herkese arı üreticilerimize böyle bir destekten dolayı teşekkür ediyorum. Biz arıcılığı önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da Türkiye’nin neresinde olursa olsun, arıcılık ile ilgili seminerlere arıcılarımızı gönderdik ve göndermeye devam ediyoruz. Her gittikleri seminerde yeni bilgiler ve teknikler öğrendiklerini ifade ediyorlar. İnşallah bundan sonra da arıcılarımızı Akşehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi olarak desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu