banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“ALNINDAN ÖPÜLECEK İNSANLARSINIZ”

Akşehir Devlet Hastanesi’nde, koronavirüs vakalarının tedavisinde kullanılmak üzere; yüksek akım oksijen cihazları ile bu cihazların kullanımı sırasında ihtiyaç duyulan setlerin temininde gönüllü olarak destek veren Akşehirli iş insanlarına plaket verildi. Törende konuşan Başhekim Bülent Erdem; “Alınlarından öpülecek insanlarsınız ama pandemi devam ettiği için bunu yapmak mümkün değil. Kucaklaşacağımız günler de gelecektir” dedi.

GÜNDEM 12.01.2021, 00:13 11.01.2021, 17:57 Haber Merkezi
3154
“ALNINDAN ÖPÜLECEK İNSANLARSINIZ”
banner12

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen törene; Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ve TSO Meclis Başkanı Abdurrahman Ağaçlı ile maddi destek sağlayan iş insanları katıldı.

Başhekim Bülent Erdem; pandemi döneminin başlangıcından itibaren, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı’nın desteğe açık oldukları mesajını vermiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında; “Daha önce astım hastalarının tedavisinde kullanılan yüksek akım oksijen cihazlarının korona vakalarında etkili olduğuna dair bilimsel çalışmaların yaz aylarında yayımlanması üzerine, kendi imkanlarımızla bu cihazların temini yoluna gittik. Normalleşme sürecinin başlamasıyla ne yazık ki vaka artışları yaşanınca, bu cihazlara ve sarf malzemesi olan setlere olan ihtiyacımız arttı ve aciliyet kazandı. TSO Başkanı öncülüğünde Akşehirli iş insanlarının gönüllü desteği sonucu temin edilen 8 yeni cihaz ve setler, onlarca hastamızın hayatta kalmasına vesile oldu” dedi.

Verilen desteğin takdire şayan olduğunu belirten Erdem; “Çoğunuz benim büyüğümsünüz. Ellerinden, alınlarından öpülecek insanlarsınız ama pandemi devam ediyor ve bunu yapmak mümkün değil. Sarılıp kucaklaşacağımız günler de gelecektir. Bizler, hastane personeli olarak; elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ise konuşmasında; “Başhekimimiz ihtiyacın arttığını aktarınca, üyelerimizi bilgilendirerek desteklerini istedik. Onlardan gelen büyük destekle cihazlar ve tedavi sürecinde cihazlarla birlikte kullanılması gereken setler temin edilerek hastanemizin kullanımına sunuldu. Gönüllü olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından; törene katılan ve aralarında, koronavirüs tedavisi gördüğü süreçte söz konusu cihazların da kullanılmasıyla sağlığına kavuşan üyelerin de bulunduğu iş insanlarına plaketleri takdim edildi. Törene katılamayan diğer gönüllülere ise plaketlerinin Oda Yönetimi tarafından iletileceği belirtildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık