banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ TAKVİMİ BELLİ OLDU

Öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin detayları ve başvuru takvimini içeren duyuru, Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlandı. Duyuruya göre; Bakanlık bünyesinde kadrolu olarak görev yapan ve adaylıkları kaldırılan öğretmenlerden, "öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananların", "öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin", "görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan yükseköğrenim bitirenlerin", "sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı'nı başarıyla tamamlayanların” alan değiştirmek üzere başvuruları alınacak.

GÜNDEM 29.11.2019, 15:32 29.11.2019, 15:32
7
ALAN DEĞİŞİKLİĞİ TAKVİMİ BELLİ OLDU
banner12

Öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin detayları ve başvuru takvimini içeren duyuru, Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlandı.

Duyuruya göre; Bakanlık bünyesinde kadrolu olarak görev yapan ve adaylıkları kaldırılan öğretmenlerden, "öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananların", "öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin", "görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan yükseköğrenim bitirenlerin", "sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı'nı başarıyla tamamlayanların” alan değiştirmek üzere başvuruları alınacak. Öğretmenler, alan değişikliği için ön başvurularını; 9-13 Aralık 2019 tarihlerinde mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr sitelerindeki elektronik ön başvuru formu aracılığıyla yapacaklar. Lisans mezuniyetine bağlı olarak başvuruda bulunacaklar, değiştirmek istedikleri alana ilişkin mezuniyet bilgilerini Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri'ne (MEBBİS) işletecekler.

Alan değişikliği ön başvurusu onaylanan ve geçmek istediği alanda, görev yaptığı ilde kontenjan belirlenen öğretmen ve eğitim kurumu yöneticileri; 23-26 Aralık 2019 tarihlerinde elektronik tercih formu aracılığıyla sisteme yansıtılacak eğitim kurumları arasından il içinde en fazla 25 tercihte bulunabilecekler. Ayrıca öğretmenlerin, tercih dışı seçenek olarak, "tercihlerim dışında kadromun bulunduğu ilçe içerisinde atanmayı istiyorum", "tercihlerim dışında il içerisinde atanmayı istiyorum", "tercihlerim dışında atanmayı istemiyorum" seçeneklerinden birini de işaretlemeleri gerekecek.

Atama işlemleri, başvurusu onaylananların tercihleri de dikkate alınmak suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Hizmet puanlarının hesabında, alan değişikliği ön başvurusunun son günü esas alınacak. Hizmet puanlarının eşit olması durumunda sırasıyla öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek, eşitliğin devamı halinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecek.

Sonuçlar, personel.meb.gov.tr sitesinden ilan edilecek ve atamalar, 31 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 17 Ocak-3 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
19
açık