banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR KRAL ÇIPLAK'LA EĞLENDİLER

Akşehir Belediyesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile Akşehir'deki minikler için "Kral Çıplak" isimli çocuk oyunu sergilendi.

GÜNDEM 24.12.2013, 00:23 24.12.2013, 00:23
32
AKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR KRAL ÇIPLAK'LA EĞLENDİLER
banner12
Akşehir Belediyesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile Akşehir'deki minikler için "Kral Çıplak" isimli çocuk oyunu sergilendi.Akşehirli minikler birbirinden güzel müzikleri ve eğlenceli danslarıyla sunulan "Kral Çıplak" oyununu çok sevdi.Akşehir Belediyesi, Kültürel ve Sosyal faaliyetleri kapsamında Akşehir’deki çocukları, Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile ücretsiz olarak "Kral Çıplak" isimli oyunla buluşturdu. Akşehir Kültür Merkezi’nde sergilenen oyuna minikler oldukça yoğun ilgi gösterdi.

Eti Çocuk Tiyatrosu tarafından sergilenen "Kral Çıplak" oyunu, hep yeni kıyafetler giymek isteyen, gösteriş düşkünü bir kralın doğum günü için giyeceği kıyafete karar verememesi ve terziler arası bir yarışmayla kararını verecek olan kralın danışmanın da çeşitli kurnazlıklarla krallığı ele geçirme niyetini konu alıyor

Hans Christian Andersen’in yazdığı eser, Ünsal Sicilli ve Gökhan Daldık tarafından uyarlanırken, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin yaptığı oyunun müziklerini de Caner Anar yapmış. Akşehir’deki minikler, birbirinden güzel müzikleri ve eğlenceli dansları ile sergilenen ‘Kral Çıplak’ oyunundan büyük keyif alırken, oyunun sonunda da tiyatro oyuncuları kendilerini izlemeye gelen miniklerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
''


''

''

''

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu