banner8

banner9

banner10

AKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR HACİVAT KARAGÖZ OYNATTI

55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Hayali Suat Veral ve Türkiye’nin ilk kadın hayali Merve İlken tarafından verilen eğitimlerle kendi Karagöz ve Hacivat karakterlerini yapan çocuklar

GÜNDEM 12.07.2014, 12:17 12.07.2014, 12:17
6
AKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR HACİVAT KARAGÖZ OYNATTI
banner12
55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Hayali Suat Veral ve Türkiye’nin ilk kadın hayali Merve İlken tarafından verilen eğitimlerle kendi Karagöz ve Hacivat karakterlerini yapan çocuklar, sahneye de çıkarak Karagöz Hacivat oynatıp hayali ustası oldu.


Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nde Akşehirli çocuklarla birlikte Karagöz-Hacivat atölye çalışması yapan Hayali Suat Veral ve Hayali Merve İlken, çocukları perde arkasına geçirterek onlara Karagöz ve Hacivat’ta oynatmayı öğretti. Çocukların yaptığı atölye çalışmalarına Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da katıldı. Karagöz Hacivat yapmayı ve perdede oynatmayı çok seven çocuklar, iyi bir hayali ustasının nasıl olması gerektiğini uygulamalı olarak ustalarından öğrendi. Karagöz - Hacivat yapmayı ve Hayali ustası olmayı çok seven çocuklar bu tür etkinliklerin devamını dilerken, Karagöz-Hacivat atölye çalışmalarını tamamlayan Hayali Suat Veral ve Hayali Merve İlken’e Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından plaket verildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
parçalı az bulutlu