banner8

banner9

banner28

banner10

AKŞEHİR’E HAYIRLI OLSUN

AKADEMİK Yeni Kulüp Binası hizmete açıldı. Açılışı gerçekleştirilen Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü (AKADEMİK) Kulüp Binası; dağcılık, bisiklet ve tırmanma duvarı dallarında yürütülecek olan sportif faaliyetlerin yanı sıra Arama Kurtarma ve Çocuk Kulübü olarak da hizmet verecek.

GÜNDEM 25.07.2020, 09:31 25.07.2020, 17:54 Haber Merkezi
8659
AKŞEHİR’E HAYIRLI OLSUN
banner12


Kulüp binasının açılışına; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Sultandağı Kaymakamı Önder Koç, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Kurum Müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

AKADEMİK Başkanı Bayram Çini, açılışta yaptığı konuşmada; Kulübün faaliyetlerini şu cümlelerle değerlendirdi:
 

“Kulübümüz 7 sene önce kurulmuştur. Doğa sporlarının yanında arama kurtarma faaliyetleri yürütmek için bu yola çıktık. Coğrafyamızın birinci derece deprem bölgesi olması nedeniyle bilinçlendirme adına farkındalıklar yapıp eğitimler gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Yukarı ip tırmanışı-Tırmanma Duvarı, 2020 yılı içerisinde olimpiyat sporlarına dahil edilmiştir. Dünyanın ortasında; bölgemizi temsil edecek, İstiklal Marşımızı dünyada duyurabilecek,
bayrağımızı göndere çekebilecek sporcular yetişsin istiyoruz. Daha büyüklerini yapabilmemiz, sporcularımızın yetiştirilmesi, afetlere daha hazırlıklı olabilmemiz ve uluslararası şampiyonaların burada yapılabilmesi adına; Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, kurumlarımız ve iş insanlarımızdan bizlere destek vermelerini istiyoruz.”

 

Çini, konuşmasının ardından protokol üyelerine ve açılışa katılan davetlilere; eğitim merkezi ve
antrenman duvarı hakkında bilgiler verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu