banner8

banner9

banner28

banner10

AKŞEHİR'DEKİ OKULA ŞEHİT KOMİSER ZEYNEP SAĞIR İSMİ VERİLDİ

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ /PYD soruşturması kapsamında devlet tarafından el konulan özel okul

GÜNDEM 20.09.2016, 00:01 20.09.2016, 00:01
87
AKŞEHİR'DEKİ OKULA ŞEHİT KOMİSER ZEYNEP SAĞIR İSMİ VERİLDİ
banner12
15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ /PYD soruşturması kapsamında devlet tarafından el konulan özel okul, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilerek Akşehir’de eğitim hayatını sürdüren Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bu binaya taşındı.


Okulun adına da 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekât Merkezi’nde şehit düşen Şehit Komiser Zeynep Sağır’ın adı verilerek ‘Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ oldu.


Okulun eğitime başlaması ve isminin değişmesi ile ilgili olarak okul bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene; Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, Kısa adı AKİMMED olan Akşehir İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Öncel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Şehit Komiser Zeynep Sağır’ın eşi Oktay Sağır, çocukları 10 Yaşındaki Doğukan ve 8 yaşındaki Emir ile öğrenciler ve veliler katıldı.


Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Okul Müdürü Metin Tunçer tarafından günün önemini belirten bir konuşma yapıldı.


Şehit Komiser Zeynep Sağır’ın eşi Oktay Sağır kürsüye gelerek tüm Akşehirlilere ve eşinin isminin okula verilmesini sağlayan ilçe protokolüne teşekkür etti. Şehit eşi Oktay Sağır “15 Temmuz gecesi, Ömer Halis Demir adında bir vatan evladı 20 namluya gövdesini siper etti. Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda eşim 53 silah arkadaşıyla birlikte onlarda gövdelerini füzeye siper ettiler. Olayı duyarak eline Türk bayrağını alıp sokağa çıkan Aziz Milletimizde gövdelerini tanklara siper ettiler. Bunların hepsi önce vatan, önce bayrak diyen insanlardı ve toprağa da Allah diyerek düştüler. Allah vatanımızı daim etsin. Vatan hainlerine böyle fırsatlar vermesin. Sevgili öğrenciler, sizler önce vatan diyenlerden olun inşallah. Bu güzel okulda; sağlıklı, mutlu bir şekilde eğitimlerinize devam edin. Sizlere, ailenize ve bütün Akşehir’e yeni okulunuz hayırlı, uğurlu olsun” dedi.


Konuşmaların ardından Şehit Komiser Zeynep Sağır’ın özgeçmişi okundu. Şiirlerin okunmasının ardından okulun yeni tabelası törene katılan protokol üyeleri ile Şehit Komiser Zeynep Sağır’ın eşi Oktay Sağır ve çocukları tarafından açıldı. Okul tabelasının önünde Şehitin eşi Oktay Sağır ve çocukları hatıra fotoğrafı çektirdi.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
parçalı bulutlu