banner8

banner9

banner28

banner10

AKŞEHİR’DE RAMAZAN DAYANIŞMASI

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; Ramazan ayı münasebetiyle Belediye öncülüğünde vakıf ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın, bu yıl da artarak devam edeceği belirtildi.

GÜNDEM 17.04.2021, 00:15 16.04.2021, 17:11 Haber Merkezi
1361
AKŞEHİR’DE RAMAZAN DAYANIŞMASI
banner12

Konuya ilişkin açıklamada; “Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyesi, Kızılay Akşehir Şubesi, Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV), Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası; gönül birliği, bereket, merhamet ve paylaşma ayı olan Ramazan ayında Akşehir’de vatandaşların yanında olmaya devam ediyor” denildi.

Ramazan ayında güzel bir birliktelik sağlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Salih Akkaya, gösterilen dayanışmaya ilişkin olarak şu ifadeleri paylaştı:

“Gerçekten bu faaliyet zahmetli ve takdire şayandır, emeği olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında mahalle iftarlarında, gönül sofralarında buluşamasak da Ramazan ayı boyunca Akşehir Belediyemize ait Hıdırlık Sofrası’nda hazırladığımız sıcak yemeklerle hemşehrilerimizin sofralarına her gün misafir oluyoruz. Bu faaliyetimizde, Akşehir merkez dışında bulunan ve Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen 23 köy ve beldelerimizde ikamet eden 288 aileye 500 kişilik iftar yemeği yapılıyor. Beraberinde de Covid-19 hastalarımıza günlük 150 kişilik ve bir öğünlük yemek gönderiliyor. Bu faaliyetimiz de yaklaşık 5-6 aydır kesintisiz devam ediyor.

İftar programımız ise Ramazan ayının 1. günüyle başlamış oldu. Akşehir’imizde ihtiyaç sahibi ailelerimize iftar yemeği noktasında Belediyemizin, Kızılay Şubemizin, AKSEV’in faaliyetleri devam ediyor. AKSEV ve Kızılay kuruluşlarımız ağırlıklı olarak Akşehir’deki merkez mahallelere yemek sağlamaktadır. Kızılay’ımız, Gel Al servis şeklinde 150 aileye 750 kişilik yemek hizmeti vermektedir. AKSEV de 350 aileye bin 50 kişilik yemek hazırlıyor.

“AKKART” Uygulaması

Ramazan ayı boyunca yemek yardımlarımızın dışında ihtiyaç sahibi ailelerimize Akşehir Belediyesi olarak geçmiş yıllarda gıda paketi ve çek veriyorduk. Bu sene projelerimizin içerisinde yer alan “AKKART” uygulamasını başlatıyoruz. Her bir ihtiyaç sahibi vatandaşımıza vereceğimiz bu kartımıza yükleme yapılarak bin kişilik ihtiyaç sahibi ailemize de 150 TL’lik yardım yapmış olacağız.

Mevsimlik tarım işçilerimize 100 gıda paketi hazırlıyoruz. Ayrıca, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi 600 aileye Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 300 TL’lik para yardımı yapılacaktır. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamız, ihtiyaç sahibi bin 400 vatandaşımıza 100 TL’lik gıda çeki dağıtmıştır.

Bu vesile ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı, AKSEV Başkanı Abdurrahman Karataşlı, Kızılay Akşehir Şube Başkanı Yalın Sümer Bey ve ekiplerine teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
16
az bulutlu