banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR ŞENLİK AFİŞİ ESKİŞEHİR’İ KARIŞTIRDI!

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle Akşehir Belediyesi adına 5-10 Temmuz’da gerçekleştirilen 63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlik Afişinin Eskişehir’deki Billboard’larda yer almasına yerel siyasetçilerden tepki geldi.

GÜNDEM 21.07.2022, 00:10 20.07.2022, 16:58 Haber Merkezi
3842
AKŞEHİR ŞENLİK AFİŞİ ESKİŞEHİR’İ KARIŞTIRDI!
banner12

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Sivrihisar ilçesinde Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali sırasında Akşehir'de gerçekleştirilecek Nasreddin Hoca Şenliği ilanlarını billboardlara asan Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan yaptığı basin açıklamasında, AK Parti'den gelen billboard taleplerinin reddedildiğini ve Büyükşehir Belediyesi'nin billboardlara ilişkin tutumunu daha önce de eleştirdiklerini söyledi. "Sivrihisar ilçemizde geleneksel olarak yapılan Nasreddin Hoca Festivali’ni etkisizleştirecek tutum yanlış” diyen İl Başkanı Çalışkan, "Şehrimizde Sivrihisar Belediyemiz yıllardır uluslararası düzeyde marka haline gelen Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'ni düzenliyor. Sivrihisar Belediyesi'nin bu etkinliği duyurduğu bir yerde Büyükşehir Belediyesi'nin billboardlarında ve reklam alanlarında Akşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği Nasreddin Hoca etkinliğinin yer alması şehrimizi, Sivrihisarlılarımızı ve Nasreddin Hoca'yı sevenleri ziyadesiyle üzmüştür. Burada yapılması gereken, velev ki müracaat etseler bile öncelikle Sivrihisar Belediyesi'nin etkinliğinin şehirdeki tüm billboardlarda duyurulması, Nasreddin Hoca'ya ilişkin ilginin Sivrihisar Belediyesi'ne ve Sivrihisar ilçesine ilişkin katkının öncelikle sağlanmasıdır. Buna rağmen hala ısrarla Konya'dan, Akşehir'den bir talep geliyorsa onun olduğu döneme ilişkin farklı alanlarda billboardların girilmesi belki mümkünken doğrudan algı oluşturacak ve Sivrihisar Belediyesi'nin yapmış olduğu Nasreddin Hoca etkinliğini etkisizleştirecek bir şekilde billboard kullanımını doğru bulmuyoruz" dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
açık