banner8

banner9

banner10

AKŞEHİR' DE YILLAR SONRA NASREDDİN HOCA VELİYULLAH HAZRETLERİNİ KURAN-I KERİMLE DAVULSUZ-ZURNASIZ ÇAĞIRANLARA ŞÜKRANLARIMIZ VAR

 Pervasız Gazetesi Başyazarı, İmam Hatip, Öğretmen, Okul Müdürümüz Sayın Mahmut İşcan Bey Kardeşim, 06/Haziran/2014 günü; GÜNCEL Köşesinde Hocayı Davulla Çağırmak Yazısını yazdı.

GÜNDEM 05.07.2014, 11:22 05.07.2014, 11:22
4
AKŞEHİR' DE YILLAR SONRA  NASREDDİN HOCA VELİYULLAH HAZRETLERİNİ   KURAN-I KERİMLE   DAVULSUZ-ZURNASIZ  ÇAĞIRANLARA ŞÜKRANLARIMIZ VAR
banner12

 Pervasız Gazetesi Başyazarı, İmam Hatip, Öğretmen, Okul Müdürümüz Sayın Mahmut İşcan Bey Kardeşim, 06/Haziran/2014 günü; GÜNCEL Köşesinde Hocayı Davulla Çağırmak Yazısını yazdı.


Yazıyı yazarken bende gazete idim.


Kendisini kutladım.


Sağ olsun bu bir hassasiyettir... 


Daha evvel de bu konularda yazılarının olduğunu biliyorum.


Mahmut Bey Kardeşim, Allah CC Hazretlerine Hamd Olsun istediğin oldu.


Hem senden, hem bu işe vesile olanlardan Allah CC. Razı olsun.


Halk günlerinin AKM de ilk toplantısının yapıldığı gün bende Nasreddin Hoca Evliyaullah Hazretlerinin şahsına hocalık ve Evliyalık kisvesine, uygun anılmasının gereğini arz etmiştim. Belediye Başkanımız Yük. Müh. Dr. Salih Akkaya Bey diğer hususlar gibi bunu da not almıştı. Gereğini yapacağını o gün orada arz ve talep etmiştim. Bunu aldığınız eğitimi bildiğim için rahatça söylüyorum demiştim. Allah-ü zül Celal Razı olsun, gereğini ifa etti.


Nasreddin Hoca Evliyaullah Hazretlerini Kuran- Azimü Şanla, anmak,


Hem de Mübarek Yev’mül Cuma ve Ramazan-ı Şerifte anmak ne büyük ulviyet.


Yıllarca Akşehir’ lilerin özlemi bu idi.


Milletvekilimiz olan Op. Dr. Sayın Mustafa Baloğlu Beyin Akşehir Belediye Başkanlığının ilk dönemlerinde böyle bir ilke imza atmıştı. Allah CC. Razı Olsun.


Türkiye Kuran okuma, birincileri ve diğer dereceli Hafız-ı Kuralar...


O zamanlar, Enver Hoca Efendi ve Arkadaşlarını Akşehir’ de konuk etmiştik.


Âcizane bizi de misafir gelen Hafız Efendilerimize mihmandar kılmıştı.


Amma, belli bir zaman, bu işler maalesef ki askıya alınmıştı. ,


Dün İplik Camii Şerifimizde  (İplikçi Camii Şerifi) Başta Hafız Dr. Sayın Davut Kaya Hoca Efendi gibi diğer, Ankara Kuraları olan Hoca Efendilerin Kuran-ı Kerim tilavetlerini dinledik.


Ruhlara feyiz oldu.


Hepsi bir birinden üstün.


Allah CC. Var etsin.


Bu mutluğu yaşatan başta Belediye Başkanımız Yük. Müh. Dr. Salih Akkaya ve ekibi ile Akşehir Müftülüğüne ve bu işe omuz veren destek veren Akparti ilçe Başkanımız Ecz. Abdullah Bahadır Örs’ e Ankara’da Milletvekilimiz, Op. Dr. Sayın Mustafa Baloğlu Beye şükranlarımızı sunarız.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
açık