banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; Tarihi Kentler Birliği tarafından geçtiğimiz yıllarda bir çok ödüle layık görülen Akşehir Belediyesi, son yaptığı restorasyon projesi çalışması ile bir ödül daha aldı.

GÜNDEM 25.09.2021, 00:11 24.09.2021, 17:49 Haber Merkezi
1120
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
banner12

Akşehir Belediyesi’nin Akşehir’de hayata geçirdiği Rüştü Bey Hanı Restorasyonu; Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Başarı Ödülü kazandı.

Tarihi Kentler Birliği tarafından 20’ncisi düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasına bu yıl 33 belediye; 33 uygulama ve 28 proje dalında 61 proje ile başvurdu. Yarışma Jürisinin değerlendirmeleri sonucunda projelere, çeşitli kategorilerde ödüller verildi. Akşehir Belediyesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki İller Bankası Konya Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen Rüştü Bey Hanı Restorasyonu ile başarı ödülüne layık görüldü.

İstanbul’da düzenlenen ödül törenine Akşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Serhat Arslan ve Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız katıldı. Başkan Vekili Arslan ödülü, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün elinden aldı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Rüştü Bey Hanı Restorasyonu Projemiz, Tarihi Kentler Birliği’nin Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Başarı Ödülüne layık görülmüştür. Tarihi ve kültürel açıdan eşi bulunmaz değerlere sahip olan Akşehir’imizde yaptığımız bu çalışmaların, Tarihi Kentler Birliği’nce birçok kez ödüle değer bulunması bizleri hem gururlandırmış hem de mutlu etmiştir. Akşehir’imizdeki turizm potansiyelini artırmak ve şehrimizi güzelleştirmek adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Projemizde emeği geçen Bakanlığımıza, tüm kurumlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-5
parçalı bulutlu