banner8

banner9

banner10

AKKAYA YENİ HASTANE YOLU ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya

GÜNDEM 25.07.2014, 06:54 25.07.2014, 06:54
6
AKKAYA YENİ HASTANE YOLU ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ
banner12
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Akşehir Bölge Hastanesi önündeki yolda yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.


Akşehir Seyran Mahallesi, Demirağaç Mevkiinde Akşehir Belediyesi'ne ait taşınmazın, 38.000 m2'si hastane yapılması amacıyla 2009 yılında Maliye Hazinesi'ne devredilmiş ve bu arsada yapımı tamamlanan 200 Yataklı Bölge Hastanesi kısa süre önce de hizmet vermeye başlamıştı.


Bölge Hastanesi’ne ulaşımın kolaylaştırılması amacıyla Akşehir Belediyesi tarafından hastane önündeki yolda sıcak asfalt çalışmaları başlatıldı. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Tuncez’den bilgi aldı. Başkan Akkaya’nın incelemelerine Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Abdüsselam Ulu da katıldı.


Yeni yapılan Bölge Hastanesinin hem Akşehir hem de bölge için çok önemli bir sağlık merkezi olduğunu söyleyen Başkan Akkaya “Yeni tıbbi cihaz ve donanımları ile modern bir hastaneye kavuştuk. Hastanemiz önünden geçen yolun değişmeyecek bölümünde sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Diğer bölümde ise emülsiyonlu çift katlı sathi kaplama yol çalışması yaptık. Sathi kaplama yapılan bölümde güzergah değişecek, kamulaştırmalar yapılacak, kamulaştırma yapıldıktan sonra da sıcak asfalt çalışması yapacağız. Şu anda hastanemize ulaşan tüm yollar çamur ve tozdan kurtarıldı” dedi.


Bölge Hastanesi’nin Akşehir için prestij bir yapı olduğuna vurgu yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “Hastanemizin Akşehir’e yapılmasında emeği geçen Başbakanımıza, Sağlık Bakanımıza, Bakan Yardımcımıza, Milletvekilimize teşekkür ediyoruz. Akşehir’imize güzel sağlık hizmeti verecek bir merkeze kavuştuk. Biz de Akşehir Belediyesi olarak bu güzel esere gerekli olan her türlü çalışmayı ve desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Başhekimimiz tarafından Hastane yanında refakatçi oteli yapılması için arsa talebinde bulunuldu. Bu konuyu da arkadaşlarımızla değerlendirerek gerekli çalışmayı yapacağız. Seçimden sonra göreve gelir gelmez asfalt ihalemizi yaptık. Süreç biter bitmez de ilk çalışmayı hastanemiz bölgesinde başlattık. Buradaki çalışmalar bittikten sonra şehrimizdeki diğer yollarda da çalışmalarımız başlayacak. Ben bu yolumuzun kazasız belasız hizmet vermesini temenni ediyor, Akşehirli hemşehrilerimi böyle güzel bir hastaneye kavuşturdukları için emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Abdüsselam Ulu da hastanenin taşınmasından sonra verdiği desteklerden dolayı Belediye başkanı Salih Akkaya’ya teşekkür ederek “Hastanemiz 200 yataklı olarak planlandı ama inşallah 300 yataklı olarak açılması için gayret ve çaba sarf ediyoruz. Çünkü hastanemiz kavşak noktada bulunduğu için güçlendirilmiş ilçe hastanesi konumundadır ve 300-350 bin nüfusa hizmet verecektir. İç donanımı itibariyle Konya’daki hastanelerden, gelişmiş hastanelerden geri kalan bir yanı yoktur. Bu hastanemizde en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Ben Hastanemizin tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, verdikleri destekler içinde Belediye Başkanımız Salih Akkaya ve ekibine de bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
14
az bulutlu