banner8

banner9

banner28

banner10

AKKAYA İNŞAAT SEKTÖRÜ İLE BULUŞTU

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir’deki mühendis, mimar ve müteahhitlerle bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda yapılan toplantıya Başkan Akkaya’nın yanı sıra Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Vekili, Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Tunçez, Akşehir’deki mühendisler, mimarlar, müteahhitler, Belediye İmar Komisyonu üyeleri ve Akşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli katıldı.

GÜNDEM 30.01.2019, 01:51 30.01.2019, 01:51
14
AKKAYA İNŞAAT SEKTÖRÜ İLE BULUŞTU
banner12

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir’deki mühendis, mimar ve müteahhitlerle bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda yapılan toplantıya Başkan Akkaya’nın yanı sıra Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Vekili, Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Tunçez, Akşehir’deki mühendisler, mimarlar, müteahhitler, Belediye İmar Komisyonu üyeleri ve Akşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli katıldı.

Akşehir'de yapılacak her türlü hizmette, projede ve yatırımda; herkesin fikrini alarak, onların fikirlerine kulak vererek çalışmalar yaptıklarını ve bu kapsamda da zaman zaman farklı meslek gruplarıyla bu tür istişare toplantıları gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Salih Akkaya, inşaat ve tekstil sektörünün Türkiye’deki önemine değindi.

Konya’nın ilçeleri arasında imar yönünden en düzenli yapılaşmanın Akşehir’de olduğunun altını çizen Akkaya; “Şu anda 21 tane merkez mahallemizde ve Doğrugöz Mahallemizde 3 bin 253 hektarlık bir alanda yeni imar planı revizyonu yapıldı. Adsız Mahallemizin de imar planı revizyon çalışması devam etmektedir. 18 uygulaması konusunda ise 10.5 milyon metrekarelik bir alanda 18 uygulaması yapılması gereken bir alan var. Bu alanın; gelişme konut alanı 7 milyon metrekare, diğer alanlar ise 3,5 milyon metrekaredir. Ayrıca şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik bir alanda 18 uygulaması devam etmedir. Yaklaşık 3 ay içerisinde 1 milyon 800 bin metrekarelik bir alandaki imar çalışması bitmiş olacak.” dedi.

Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından Akşehir Belediyesi Şehir Plancısı Murat Ferit Altun tarafından Akşehir 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tanıtımı, Akşehir Belediyesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi Kadir Caran tarafından da Akşehir 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre yapılacak 18 uygulamalarının tanıtımı yapıldı.

Toplantı, katılımcılarla yapılan karşılıklı istişare ile sona erdi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
parçalı bulutlu