banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

AKKAYA: FİYATLARDA DÜŞME EĞİLİMİ OLUYOR

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Perşembe günleri kurulan halk pazarını gezerek pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Mahsul bollaştıkça fiyatlarda biraz düşme eğilimi olduğunu belirten Başkan Akkaya; bazen fiyatların yüksek olduğu ile ilgili şikayetler olsa da haksız fiyat yüksekliğine sebep olanların gerekli cezayı aldıklarını söyledi.

GÜNDEM 22.04.2022, 00:12 21.04.2022, 17:29 Haber Merkezi
2446
AKKAYA: FİYATLARDA DÜŞME EĞİLİMİ OLUYOR
banner12

Pazar esnafına hayırlı işler ve bol kazançlar dileyen Başkan Akkaya, esnafın yanı sıra pazara gelen vatandaşlarla da sohbet ederek isteklerini dinledi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kapalı pazar alanı hakkında bilgi veren Akkaya, fiyatların yüksek olduğuna ilişkin şikayetlere de değindiği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Büyükşehir Belediyemizin katkısıyla mevcut yerindeki kapalı pazar alanımız da tamamlandı. İnşallah nasip olursa önümüzdeki bir ay içerisinde pazarımızı taşımayı hedefliyoruz. Pazarcı esnafımız ve alışveriş yapan hemşehrilerimizle bugün bir buluşma imkanımız oldu. Onların hal hatırlarını sorduk, bereketler diledik, hem de başka istek ve talepleri var mı? Onları dinledik.

Çok şükür her geçen gün mahsul bollaştıkça, yerli mahsul çıktıkça fiyatlarda biraz düşme eğilimi oluyor. Bazen fiyatların yüksek olduğu ile ilgili şikayetler olsa da Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetimizin desteğiyle haksız fiyat yüksekliğine sebep olanlar da gerekli cezayı alıyor. Bu anlamda Akşehir Belediyesi Zabıta ekiplerimiz de sürekli fiyat kontrolleri yapıyor. Giriş fiyatı ve çıkış fiyatı olarak. Genelde Antalya’dan toptan fiyatların yüksekliği ile ilgili şikayetler oluyor. Bununla ilgili konuyu da ilgililere iletiyor ve takibini yapıyoruz. Biz Akşehir’de hemşehrilerimizin huzuru için, aldanmaması için, güvenli ve güzel alışveriş yapması için her türlü tedbiri almaya gayret ediyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
12
açık