banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

AKKAYA: AKŞEHİR KIŞA HAZIR

Akşehir Belediyesi’nde, kış aylarında vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmaması amacıyla Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında bir toplantı yapıldı.

GÜNDEM 21.11.2020, 00:08 20.11.2020, 17:29 Haber Merkezi
976
AKKAYA: AKŞEHİR KIŞA HAZIR
banner12

Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük, Konya Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Kontrol Teknikeri Hamza Esgin, KOSKİ 6. Bölge Şube Müdürü Burhan Akçer ve Akşehir Belediyesi Koordinatörü İzzet Çetin’in katıldığı toplantıda; şehir merkezinde ve Büyükşehir Yasası ile mahalle haline gelmiş köy ve kasabalarda kış şartlarında olumsuzlukların yaşanmaması, vatandaşların günlük yaşamının sekteye uğramaması ve yoğun kış şartlarında ulaşımda aksaklıklar yaşanmaması için yapılması planlanan hazırlıklar değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca; kış şartlarında hastaların hastanelere daha rahat ulaşması için gerekli tedbirlerin alınması, şehir içindeki kaldırımların da temizlenmesi, olumsuz kış şartları nedeniyle yolda kalan araç sürücülerine çekici temini ve yolculara sıcak çorba ikramıyla konaklama imkânı sağlanması, anayollarda Karayolları Şefliği ile koordineli çalışarak tüm yolların açık ve temiz tutulması gibi konular da görüşüldü.

Kış şartlarında yaşam koşulları zorlaşan kuşlar, sokak hayvanları ve yabani hayvanların da beslenebilmesi için beslenme noktaları oluşturularak olumsuz kış şartlarında beslenebilmeleri ile ilgili çalışmalar yapılması kararlaştırılırken, Başkan Akkaya yaptığı açıklamada; “Akşehir’deki kar yağışı ve buzlanmaya karşı Akşehir merkezi 2, merkez dışı bağlantı yolları 4 ana bölgeye ayrıldı. Olası kış şartları için Akşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ekipleri; kiralanması planlanan araçlarla birlikte toplam 153 personel ve 64 ekipman ile 24 saat görevinin başında olacak” dedi.

Belediyeden Önemli Hatırlatma

Akşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada da kış mevsiminin başlamasıyla birlikte yağmur, kar, tipi, buzlanma, sis, çığ düşmesi ve benzeri olaylardan kaynaklanan mağduriyetlerin yaşanmaması için yerleşim yerlerine uzak mahallelerde hayvancılık yapan vatandaşlarımızın, hayvanlarını daha güvenli bölgelere nakletmeleri veya şartlara göre yem stoklamaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiği vurgulandı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık