banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

AKBUĞA: BAHAR, PROJE MEVSİMİ OLACAK

Tuzlukçu Belediyesi’nin enerji giderlerinin en düşük seviyeye indirilmesi amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulmasına yönelik “Tuzlukçu Enerji İle Aydınlanıyor” Projesinin sözleşmesi; Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri İhsan Bostancı ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa arasında imzalandı.

GÜNDEM 15.03.2021, 00:06 14.03.2021, 16:14 Haber Merkezi
983
AKBUĞA: BAHAR, PROJE MEVSİMİ OLACAK
banner12

Aşağı Mahalle’de kurulacak olan 370 kw/504 kwp AC kWh özelliğindeki sistem sayesinde temiz ve yenilenebilir enerji üretilecek. Başkan Akbuğa, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tuzlukçu Belediyesi olarak her geçen gün yatırımlarımızı güçlendirip, ilçemizi daha da ileriye götürecek hizmetleri halkımıza sunuyoruz. Baharla birlikte projelerimiz bir bir hayat bulacak. Temiz ve yenilenebilir enerji üretimine yönelik Güneş Enerjisi Santrali ile Tuzlukçu Belediyesi, ihtiyacı olan enerjiyi güneşten sağlayacak. Doğa dostu sistem ile hem kaynaklarımızı korumuş hem de ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi üretmiş olacağız. Gelecek nesillerimize de örnek olacak bu projemizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı