banner8

banner9

banner28

banner10

AKADEMİK ÇANAKKELE'Yİ GEZDİ

Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü üyeleri Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkilikleri çerçevesinde Çanakkale gezisi düzenledi.

GÜNDEM 20.03.2018, 05:37 20.03.2018, 05:37
17
AKADEMİK ÇANAKKELE'Yİ GEZDİ
banner12
Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü üyeleri Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkilikleri çerçevesinde Çanakkale gezisi düzenledi.

Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Bayram Çini, Çanakkale zaferimizin 103. Yıl dönümünde Gelibolu yarımadasın da tabyalarda, mevzilerde koylarda, lağımlarda ve gördükleri karşısında birçok kahramanlıklara şahitlik etmiş coğrafyadaydık. Diyen Çini sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale şehitlerimizi anma adına her yıl düzenli etkinlikler tertip edip dualar ettiğimiz şehitlerimiz için bu kez Şanlı ecdadımızı yaşanılan bu savaşın ruhunu anlamak ve bize düşen görevleri yerine getirmek adına Çanakkale’deydik. Bize düşen görevler ne diye soracak olursanız? O kadar çok ki ama sadece onlara layık nesil olabilmeyi, yaşamımızla göstermek derim. AKADEMİK bir gezi düzenlemedi, gezmeye gitmedi. Coğrafya içerisinde attığı her adımda ruhu yaşadı, duaları dillerinden hiç eksik etmedi. Ne kadar çok minnet duyulduğunu hissederek yaşadı. Dağına taşına toprağına en yüksek noktasına aşık olan ekip, tarihine, Atasına, diline, dinine sahip çıkan tüm ecdadının neler yaptığına şahit olmak için kah gururla kah ağıtla yürüdü. Millet olmak geçmişle gelecek arasında kurulan bağ ile aynı hüznü aynı gururu yaşamaktır. Zaman yok, bugün, simdi vatan sevdalısı her birey Atanın sözüne kulak vermelidir "Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım.3 Mayıs 1915 Arıburnu CENNET VATANIN AZİZ ŞEHİTLERİ RUHUNUZ ŞAD OLSUN...”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
az bulutlu