banner8

banner9

banner10

ADLİYE YENİ NORMALE HAZIR

Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı; “Akşehir Adliyesi tüm tedbirler alınmış olarak yeni normale hazır. Lütfen Maske, Mesafe, Hijyen kuralına titizlikle uyalım” dedi.

GÜNDEM 18.06.2020, 00:09 18.06.2020, 00:09
9
ADLİYE YENİ NORMALE HAZIR
banner12

Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı; “Akşehir Adliyesi tüm tedbirler alınmış olarak yeni normale hazır. Lütfen Maske, Mesafe, Hijyen kuralına titizlikle uyalım” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbir kararları doğrultusunda, acil olan dosyalar dışında birçok işlemin ertelendiği Adliyeler, normalleşme sürecinin başlamasıyla 15 Haziran 2020 tarihi itibariyle yeniden yoğunlaşmaya başladı. Dava sayısının fazlalığı ile vatandaş ve görevli yoğunluğu açısından genellikle kalabalıkların bir araya geldiği Adliyeler, salgın tedbirleri yönünden ayrı bir hassasiyet gerektiren kamu kurum ve kuruluşları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Görevliler, hakimler, savcılar ve avukatların yanı sıra çok sayıda vatandaşın hizmet aldığı Adliyelerde tedbirlere titizlikle uyulması gerektiğini hatırlatan Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı; “Adliyemize girişte istisnasız herkesin ateşi ölçülüyor, hazır bulundurulan dezenfektanı kullanabiliyorlar, içeriye maskesiz kimse alınmıyor. Bunun kadar önemli olan bir diğer husus; görevlilerin ve vatandaşların özellikle sosyal mesafe kuralına uymalarıdır. Bina içerisinde bulunan ve farklı metrekarelere sahip mahkeme salonları, bekleme odaları, koridor vb. tüm mekanlarda, mekanın genişliğine göre ve sosyal mesafe korunarak bir arada bulunulabileceği unutulmamalıdır.

Vatandaş yoğunluğunu azaltmak amacıyla girişte sıra oluşturularak içeriye belli sayıda kişinin alınması sağlanmaktadır. Binanın birçok yerinde uyarılar asılmış olup el dezenfektanları yaygın şekilde yerleştirilmiştir. Yinelemek isterim ki önemli olan; vatandaşların, bu tedbirlerin kendileri için uygulandığının bilincinde olmaları ve samimiyetle uymalarıdır” değerlendirmesinde bulundu.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
az bulutlu