banner8

banner9

banner28

banner10

AÇIK HAVADA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Selçuk Üniversitesi Yunak Meslek Yüksekokulu öğrencileri, kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek için açık havada kitap okuma etkinliği düzenlediler.

GÜNDEM 06.11.2021, 00:05 05.11.2021, 18:00 Haber Merkezi
683
AÇIK HAVADA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
banner12

Yunak Meslek Yüksekokulu bahçesinde, “Ayda Bir Kitap Okuyoruz” sloganıyla düzenlenen etkinliğe imza atan öğrenciler; “Biz başta kendimizi tanımak için daha sonra da toplumumuz ve dünyayı tanımak için mutlaka okumak durumundayız. Amacımız bu etkinlikleri artırarak devam ettirmek ve Yunak Meslek Yüksekokulu’nu okuyan ve araştıran bir okul olarak tanıtmaktır” şeklinde konuştular.

Kitap okumanın önemine değinen Okul Müdürü Kadir Öztaş da; “İnsan kitap okuyarak bilgi dağarcığını doldurduğu gibi fikri alt yapısını da oluşturur. İnsan ışık gibidir. Işık kendisi aydınlanmadan başkasını aydınlatamaz. Kitap okumak ta insanın kendisini aydınlatıp daha sonra çevresini aydınlatması için en önemli kaynaktır” dedi.

Programa katılan; Yunak Kaymakamı İbrahim İşleyen, Belediye Başkanı Ali Konak, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, MYO Sekreteri Bülent Keskin ve öğretim üyeleri, öğrencilerle birlikte yaklaşık yarım saat boyunca kitap okudular.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
az bulutlu