banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

5 BİN 500 ÇOCUĞA TRAFİK EĞİTİMİ

İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları işbirliğinde, erken yaştaki çocuklarda trafik bilinci ve farkındalığının oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ve bugüne kadar 12 ili ziyaret eden Mobil Trafik Eğitim Tırı, aralarında Konya’nın da bulunduğu 5 ili daha ziyaret etmek üzere yola çıktı. Öğrencilerin ilgisini çekecek görsellerle ve trafik işaretleriyle süslenen Mobil Trafik Eğitim Tırı; ses sistemi, akülü çocuk arabaları, LCD televizyon, minyatür trafik işaretleri ve minyatür trafik lambaları, ikaz dubası, minyatür futbol kalesi ve futbol topu, 115 metrekare boyutunda baskılı trafik eğitim brandası ile de trafik eğitimleri vermeye uygun hale getirildi.

GÜNDEM 13.11.2019, 00:02 13.11.2019, 00:02
21
5 BİN 500 ÇOCUĞA TRAFİK EĞİTİMİ
banner12

İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları işbirliğinde, erken yaştaki çocuklarda trafik bilinci ve farkındalığının oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ve bugüne kadar 12 ili ziyaret eden Mobil Trafik Eğitim Tırı, aralarında Konya’nın da bulunduğu 5 ili daha ziyaret etmek üzere yola çıktı.

Öğrencilerin ilgisini çekecek görsellerle ve trafik işaretleriyle süslenen Mobil Trafik Eğitim Tırı; ses sistemi, akülü çocuk arabaları, LCD televizyon, minyatür trafik işaretleri ve minyatür trafik lambaları, ikaz dubası, minyatür futbol kalesi ve futbol topu, 115 metrekare boyutunda baskılı trafik eğitim brandası ile de trafik eğitimleri vermeye uygun hale getirildi. Bugüne kadar bu yolla 12 ilde bulunan 120 okulda 5 bin 500’den fazla ilkokul öğrencisine trafik eğitimi verildi.

Mobil Trafik Eğitim Tırında öğrencilere sınıf ortamında teorik olarak temel trafik eğitimleri veriliyor, eğitim brandası ve akülü araçlarla tır yakınına kurulan trafik eğitim parkuru sayesinde de okul geçit görevlileri ve eğitici personel ile birlikte yaya geçitlerini kullanma, karşıdan karşıya geçme kuralları, okul geçitlerini kullanma kuralları, geçiş önceliği bulunan araçlara yol verme kuralları, geçme ve geçilme kuralları pratik yaptırılarak öğretiliyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık