banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

ÜÇ GÖRME ENGELLİYE AKILLI BASTON

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilciliği ile birlikte gerçekleştirilen organizasyon çerçevesinde, görme engelli vatandaşlarla bir araya gelen Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi; 3 engelli vatandaşa akıllı baston hediye etti.

ENGELSİZ YAŞAM 04.12.2020, 00:11 03.12.2020, 17:17 Haber Merkezi
769
ÜÇ GÖRME ENGELLİYE AKILLI BASTON
banner12

Dünya Engelliler Günü’nün bir farkındalık günü olduğunu belirten ve herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Oda Yönetim Kurulu üyeleri, organizasyonun önemini; “Engellilerin, üreten ve sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olabilmeleri için her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir. Yaptığımız bu organizasyon ile 3 kardeşimize akıllı baston temin ederek yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlamanın sevincini yaşamaktayız” ifadeleriyle paylaştılar.

“Tohum toprağın bağrına, engelli birey de topluma emanettir” yaklaşımıyla akıllı baston konusunda öncü olan Oda Yönetimi adına kısa bir konuşma yapan Başkan Ahmet Emin Makascı; “Dernek Temsilcisi Hüseyin Çığ ile yaptığımız görüşme sonrasında konuyu araştırdık ve sesli yönlendirme yapabilen yerli üretim beyaz bastonların, görme engelli kardeşlerimize sağlayacağı yararı göz önünde bulundurarak hareket ettik” şeklinde konuştu.

Akıllı bastonun, görme engellilerin hayatını kolaylaştıracak ve bağımsızlıklarını kazanmada yardımcı olacak önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ da konuşmasında; “Sosyal sorumluluk projesinde bize destek olan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine, arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
parçalı az bulutlu