banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

GÖRME ENGELLİLER İÇİN OLUMLU ADIM

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir İlçe Temsilciliği tarafından, Engelliler Haftası’nda yapılan çalışmalarla gündeme getirilen “trafik lambalarına sesli sinyalizasyon sistemi kurulması” talebinin karşılanması yönünde olumlu adımlar atıldı.

ENGELSİZ YAŞAM 21.05.2022, 00:15 20.05.2022, 18:23 Haber Merkezi
837
GÖRME ENGELLİLER İÇİN OLUMLU ADIM
banner12

Akşehir İlçe Temsilciliğinin görme engelli vatandaşlar eşliğinde yaptığı örneklemelerle; izli yollar üzerinde ve rampalarda park halinde bırakılmış araçlar nedeniyle yaşanan zorluklara dikkat çekilmiş, trafik lambalarında sesli uyarı sistemi bulunmamasının ciddi risk yarattığı vurgulanmıştı.

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir İlçe Temsilciliği, konuyla ilgili açıklamasında; Akşehir Tren İstasyonu ve Yıldırım İlkokulu kavşaklarında yer alan trafik lambalarının, Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü tarafından sesli sinyalizasyon sistemine çevrildiği bilgisine yer verildi.

Açıklamada; diğer kavşaklarda bulunan geçitlerin flaş yaya geçidi olması nedeniyle sesli sinyalizasyon sisteminin daha güçlü bir prosedür ile sesli hale getirilmesinin gerektiği ve bu yöndeki çalışmaların süreceği belirtildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık