banner8

banner9

banner28

banner10

“GOLBOL TURNUVASI AKŞEHİR’DE DÜZENLENEBİLİR”

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ, 7-14 Ocak Görme Engelliler Haftasında Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz’ı makamında ziyaret etti.

ENGELSİZ YAŞAM 16.01.2021, 00:12 15.01.2021, 17:17 Haber Merkezi
1525
“GOLBOL TURNUVASI AKŞEHİR’DE DÜZENLENEBİLİR”
banner12

Ziyaretinde, Akşehir’de hayata geçirmek istediği projeler hakkında bilgi aktarımında bulunan Hüseyin Çığ; görme engellilere özgü bir takım oyunu olan ve 1980 yılından itibaren Paralimpik Oyunlar ve Şampiyonaların programlarına dahil edilen Golbol spor dalında yükselme grubu turnuvasını Akşehir’de organize etmeye talip olduklarını söyledi. Çığ, Temmuz ayında yapılacak olan turnvanın Akşehir’e alınması için Kaymakam Kurnaz’dan destek istedi.

Turnuvanın önemine değinen ve Akşehir’e verilmesi durumunda Kaymakamlık olarak gerekli desteği sağlayacaklarını belirten Kaymakam Kurnaz; engellilerle ilgili projeleri desteklemeye devam edeceklerini, bu yöndeki çalışmaları nedeniyle Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya ve yerel basına teşekkür ettiğini söyledi. Hüseyin Çığ da turnuva konusunda, şehrin bütün paydaşlarının yanlarında olmasını beklediklerini vurguladı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
15
açık