banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

GERÇEK ENGEL BİZ MİYİZ?

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir İlçe Temsilciliği tarafından, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle görme engelli vatandaşlarla birlikte gerçekleştirilen çalışmalar; Akşehir’de görme engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için yapılması gerekenleri bir kez daha ortaya koydu.

ENGELSİZ YAŞAM 13.05.2022, 00:13 12.05.2022, 16:41 Haber Merkezi
531
GERÇEK ENGEL BİZ MİYİZ?
banner12

Görme engelli vatandaşlar için Akşehir Kaymakamlığı önünde yapılmış olan izli yollar üzerinde yapılan çalışma, izli yollar üzerinde araçların park etmiş oldukları gerçeğini gözler önüne serdi. İstasyon yolu üzerinde bulunan trafik ışıklarını kullanarak karşıdan karşıya geçme girişiminde bulunan engelli vatandaşlar ise trafik lambalarında sesli uyarı sistemi bulunmaması nedeniyle ciddi sıkıntı yaşadılar.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir İlçe Temsilcisi Ahmet Akkaş; Akşehir’de yaşayan tüm engelli vatandaşların şehirde daha rahat hareket edebilmeleri ve gitmek istedikleri yere risk almadan ulaşabilmeleri adına, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Amirleri ve sürücülerin katılımıyla bir panel ya da seminer düzenlenmesi taleplerini dile getirdi.

Araç sürücülerine de seslenen Akkaş; “Özellikle siz sürücülerden istirhamımız ve isteğimiz, araçlarınızı rampalara, izli yollara ve engellilerin geçiş alanlarına park etmemenizdir” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı