banner8

banner9

banner28

banner10

“ZORDAYIM DİYEN HERKES BAŞVURSUN”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; Konya’da ben zordayım, sıkıntıdayım, yardıma ihtiyacım var diyen tüm vatandaşları, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden başvuruda bulunmaya davet etti.

EKONOMİ 28.04.2021, 13:06 Haber Merkezi
3097
“ZORDAYIM DİYEN HERKES BAŞVURSUN”
banner12

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zor durumda kalan Konyalılara destek olmak amacıyla ikinci büyük sosyal destek paketini hayata geçirdiklerini açıklayan Başkan Altay; bu kapsamda 50 milyon liralık bütçe ayırdıklarını ve 10 bin esnafa biner liralık sosyal desteklere bugün itibariyle başlandığını söyledi.

Bugüne kadar ihtiyacı olmayan insanların, pandeminin etkisiyle sosyal destek ihtiyaçları ortaya çıktığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay; “Esnafımız dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Bazı sektörler ciddi sıkıntıya girdi ama Konya Büyükşehir Belediyesi olarak pandeminin ilk gününden itibaren hemşehrilerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. İkinci büyük destek kampanyamız kapsamında 50 milyon liralık bir kaynak ayırdık. 10 bin esnafımıza biner liralık sosyal desteklere bugün başlıyoruz. Ayrıca merkezin dışındaki 28 ilçemizde 10 bin hemşehrimize 3 milyon liralık sosyal destek kartları bugün itibariyle ulaşmaya başladı. Sürekli yardımda bulunduğumuz 10 bin 500 ailenin kartlarına 3 milyon liralık destek yüklemelerini gerçekleştirdik. Bununla birlikte Konya’da ben zordayım, sıkıntıdayım, yardıma ihtiyacım var diyen tüm hemşehrilerimizi Konya Büyükşehir Belediyemizin internet sitesinden başvuruya davet ediyorum. Allah’ın izniyle Konya’mızda aç ve açıkta kimseyi bırakmayız” şeklinde konuştu.  

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
14
az bulutlu