banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

TATİLE EK VERGİ!

Vergi düzenlemeleriyle ilgili yeni yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 29 maddesi arasında; her türlü konaklama hizmetine ve bu hizmetle birlikte satılan yeme, içme ve diğer aktivitelere ödenecek tutara yüzde 2 oranında Konaklama Vergisi getirilmesini öngören madde de yer alıyor. Kabul edilen maddeye göre, Konaklama Vergisi'nin matrahı; verginin konusuna giren hizmetler karşılığında, Katma Değer Vergisi hariç her ne suretle olursa olsun alınan veya bu hizmetler için borçlanılan para, mal ve diğer suretlerde sağlanan ve para ile temsil edilebilen menfaat, hizmet ve değerler toplamı olacak.

EKONOMİ 21.11.2019, 09:45 21.11.2019, 09:45
11
TATİLE EK VERGİ!
banner12

Vergi düzenlemeleriyle ilgili yeni yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 29 maddesi arasında; her türlü konaklama hizmetine ve bu hizmetle birlikte satılan yeme, içme ve diğer aktivitelere ödenecek tutara yüzde 2 oranında Konaklama Vergisi getirilmesini öngören madde de yer alıyor.

Kabul edilen maddeye göre, Konaklama Vergisi'nin matrahı; verginin konusuna giren hizmetler karşılığında, Katma Değer Vergisi hariç her ne suretle olursa olsun alınan veya bu hizmetler için borçlanılan para, mal ve diğer suretlerde sağlanan ve para ile temsil edilebilen menfaat, hizmet ve değerler toplamı olacak.

Düzenlemeyle, 500 bin TL ve üzerinde kazanç elde eden mükellefler yüzde 35 yerine yüzde 40 oranında gelir vergisi ödeyecekler. Bu tutara kadar olan matrahlara uygulanan 4 dilimlik tarife uygulaması, mevcut haliyle korunacak.

Yasa teklifinin diğer maddeleri, Genel Kurul’da görüşülmeye devam ediliyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
19
açık