banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

RUHSAT YERİNE TAAHHÜT

Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Yetki Belgesi verilmesinde aranan işyeri ruhsatı şartı; ikinci el motorlu kara taşıtları ticareti ile iştigal eden işletmelerin muhtemel mağduriyetlerinin önlenmesi yönünde Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın da dahil olduğu girişimler sonucunda, taahhütname verilmesi şeklinde yeniden düzenlendi.

EKONOMİ 30.09.2020, 00:07 01.10.2020, 17:53 Haber Merkezi
1517
RUHSAT YERİNE TAAHHÜT
banner12

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikteki değişikliklerin yürürlüğe konulmasının ardından, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte 15 Ağustos 2020 tarihinde yapılan değişiklikle; işyeri açma ve çalışma ruhsatı, yetki belgesi verilmesinde aranan şartlar arasına eklenmişti. 9 Haziran 2020 tarihinden sonra faaliyete başlayan işletmelerin ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını, bu tarihten önce faaliyete başlayan işletmelerin ise ruhsatları ile birlikte işyeri uygunluk belgelerini sisteme aktarmaları ya da ticaret il müdürlüklerine teslim etmeleri istenmişti.

Yönetmelikte 9 Eylül 2020 tarihinde yapılan değişiklikle, işletmelere verilen süre 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldı ve bu düzenlemeye uyum kapsamında ruhsat şartı yerine taahhüt alınması uygulamasına geçildi. Buna göre; Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Yetki Belgesi için İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı dışında tüm şartları sağlayan işletmeler, işyeri ruhsatı yerine 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uygun şartları yerine getirme taahhüdü vermeleri halinde de Yetki Belgesi almak için başvuruda bulunabilecekler.

Taahhütname örneğine, Akşehir TSO’nun www.aksehirtso.org.tr resmi internet sitesinde yer alan konuyla ilgili duyuru içeriğinden ulaşılabiliyor.


 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
19
parçalı az bulutlu