banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

PATATES BEDELLERİ BUGÜN ÖDENİYOR

Konya Şeker tarafından bu yıl sözleşmeli patates tarımı yaptırılan çiftçilerden alımı yapılan patates bedellerinin tamamının, ödemeler geçen yıllara göre yaklaşık 1 ay erkene alınmak suretiyle bugün ödeneceği açıklandı.

EKONOMİ 14.01.2022, 13:21 Haber Merkezi
615
PATATES BEDELLERİ BUGÜN ÖDENİYOR
banner12

Konuya ilişkin bir açıklama yapan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu; Konya Şeker’in sadece şeker pancarı için değil aynı zamanda, münavebeli ekimde çiftçiye kazanç sağlayan patates, ayçiçeği, mısır, buğday, arpa ve diğer birçok tarım ürününün de ekim güvencesi olduğunu söyledi.

Erkoyuncu açıklamasında; “Biz çiftçilerimizden üretime devam etmelerini istiyoruz, bolca eksinler. Konya Şeker olarak onların ürettiklerinden hak ettikleri kazancı elde edebilmeleri için, çiftçilerle istişareli bir şekilde her türlü adımı atıyoruz. Salgın nedeniyle başlayan süreç ne yazık ki birçok açıdan ülkemizi ve birçok sektörümüzü zorlamıştır ve zorlamaya da devam edecek gibi görünmektedir. Ama biz kendimizi bu sürecin akıntısına kaptıramayız. Bölge çiftçimizin ardında güvence olarak Konya Şeker var; eksinler, üretsinler, üretmeye devam etsinler, onların ürettiklerinden hak ettikleri kazancı elde etmeleri, bizim en öncelikli konumuzu oluşturuyor. Regülasyon görevimizi yaptık, yapacağız. Ödediğimiz patates bedellerinin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık