banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ORMAN KÖYLÜSÜNDEN FAİZ ALINMAYACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Orman Köylülerinin Kalkındırılmalarının Desteklenmesi Faaliyetlerine İlişkin Yönetmelik’te değişiklik yapıldığını açıkladı. Buna göre; Orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerine faiz uygulanmayacak.

EKONOMİ 14.08.2020, 15:26 Haber Merkezi
1145
ORMAN KÖYLÜSÜNDEN FAİZ ALINMAYACAK
banner12

Konuyla ilgili açıklamada; Orman ve Köy İlişkileri Dairesi Başkanlığı tarafından 13 Haziran 2012 tarihinde 28322 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmelikte muhtelif tarihlerde yapılmış değişikliklerle ilgili olarak, orman köylüsü lehine gerçekleştirilecek iyileştirilmeler yapıldığı belirtildi.
 

Söz konusu açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerinde faiz kaldırılmıştır. Olası doğal afet, salgın, vb. durumlarda orman köylülerinin taksitlerinin faizsiz ertelenebilmesi imkanı getirilmiştir.

Orman köyünde yaşayan gazilerin, şehidin dul ve yetimleri yanı sıra anne-baba ve kardeşlerinin öncelikli olarak, kuraya tabi tutulmadan kredilerden faydalanabilmesi sağlanmıştır. Kredi başvurularının Kurumun resmi elektronik ortamı üzerinden veya e-devlet üzerinden yapılabilmesi imkanı getirilmiştir. Kredi kullandırılan orman köylülerinin kabul edilebilir bir gerekçeyle krediden vazgeçebilmesi sağlanmıştır. Bu durumda vazgeçme tarihi itibariyle borcu ve aldığı hibeyi ödemesi esastır.” (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
31
açık