banner8

banner9

banner10

NASREDDİN HOCA'DAN TEOG SINAVI İÇİN TEREYAĞ MAYASI

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce uygulamaya konulan ‘Adım Adım Akşehir’ projesi kapsamında Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından çeşitli skeç gösterileri sunuldu. Yapılan etkinlikte en dikkat çeken olay ise temsili Nasreddin Hoca’nın yapılacak TEOG sınavında öğrencilerin emeklerinin yağlı olması ve soruları tereyağından kıl çeker gibi cevaplamaları için suya tereyağ mayalaması oldu.

EKONOMİ 27.03.2015, 00:05 27.03.2015, 00:05
8
NASREDDİN HOCA'DAN TEOG SINAVI İÇİN TEREYAĞ MAYASI
banner12
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce uygulamaya konulan ‘Adım Adım Akşehir’ projesi kapsamında Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından çeşitli skeç gösterileri sunuldu. Yapılan etkinlikte en dikkat çeken olay ise temsili Nasreddin Hoca’nın yapılacak TEOG sınavında öğrencilerin emeklerinin yağlı olması ve soruları tereyağından kıl çeker gibi cevaplamaları için suya tereyağ mayalaması oldu.İlk ve ortaokul öğrencilerinin yaşadıkları şehri sosyal, kültürel ve ekonomik yönden daha yakından tanımalarını, benimsemelerini sağlamak amacıyla Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Adım Adım Akşehir’ projesi kapsamında, Akşehir Atatürk Ortaokulu tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler tarafından çeşitli skeç gösterileri yapılırken en çok ilgiyi ise bir okul öğrencisi tarafından canlandırılan temsili Nasreddin Hoca gördü.


Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte proje ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut İşçan “Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizde ‘Adım Adım Akşehir’ isimli bir proje başlattık. Bu proje kapsamında öğrencilerimizin şehirlerini yakından tanımaları, Akşehir’in yetiştirmiş olduğu simaları tanımaları, Akşehir’de bulunan tarihi mekanları tanımaları ve gezip görme fırsatı bulmaları, kısacası yaşadığı şehri daha iyi anlamaları ve kavramaları amacıyla okullarımızda çeşitli etkinlikler yapmaktayız” dedi.


Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan etkinlikte okul öğrencilerinden Celal Baytok tarafından temsili olarak Nasreddin Hoca canlandırıldı. Okul bahçesinde eşeğe ters binerek dolaşan temsili Nasreddin Hoca’ya öğrenciler büyük ilgi gösterirken, önümüzdeki günlerde yapılacak TEOG sınavında öğrencilerin emeklerinin yağlı olması ve soruları tereyağından kıl çeker gibi cevaplamaları için Temsili Hoca tarafından şişme havuz içindeki suya tereyağ mayalandı. Etkinlik öğrenciler tarafından yapılan çeşitli skeç gösterileriyle sona erdi.banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
14
açık