banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

LİSANSLI DEPODAKİ ÜRÜNE FAİZSİZ KREDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; ürününü lisanslı depoya teslim eden üreticilerin, Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) belgesi ile Ziraat Bankası’ndan 5 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi kullanarak finansman ihtiyacını karşılayabileceğini söyledi.

EKONOMİ 16.07.2021, 00:09 15.07.2021, 17:38 Haber Merkezi
876
LİSANSLI DEPODAKİ ÜRÜNE FAİZSİZ KREDİ
banner12

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) tanıtım toplantısında konuşan Bakan Pakdemirli, Bakanlığının resmi internet sitesinde yer verilen açıklamasında; lisanslı depoculuk sayesinde üreticinin, depo masraflarından kurtularak ürünlerini güvenli, sigortalı ve sağlıklı şekilde modern depolarda muhafaza ettiklerini hatırlattı.

Böylece üreticinin, hasat döneminde arz yığılması nedeniyle oluşan fiyat düşüşlerinden daha az etkilendiğini ve ürünü sonraki aylarda daha yüksek fiyattan satma olanağına kavuştuğunu vurgulayan Pakdemirli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Lisanslı depoya teslim ettiği ürün karşılığında aldığı ürün senedi ile mahsulünü, ürün borsasında elektronik ortamda daha geniş bir yelpazede çok sayıda alıcıya ulaştırabiliyor. Üretici bu belge ile ürünlerini istediği zaman satabiliyor. ELÜS sayesinde, Ziraat Bankası’ndan 5 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi kullanarak finansman ihtiyacını karşılıyor. Borsa sayesinde üreticiler mahsullerini sadece yerel piyasada değil, ulusal ve uluslararası pazarlara da ulaştırabiliyor. Bu durum, hem rekabeti hem de kazancı beraberinde getiriyor. Ürün İhtisas Borsası’nda ürünler, kaliteye göre sınıflandırılarak fiyatları belirlendiğinden, bu yapının gelişmesi kaliteli üretimin artmasına da doğrudan katkı sağlıyor.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu