banner8

banner9

banner28

banner10

KURBAN PAZARLIĞINDA TOKALAŞMA YOK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban kesimi ve satışı yapılacak olan yerlerde alınması gereken tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramında bir gelenek olan tokalaşarak hayvan satış işleminin bu Bayramda olmayacağının altını çizen Bakan Pakdemirli; kurban satış ve kesim yerlerinin etraflarının sınırlandırılacağını, uygun giriş-çıkış kapıları oluşturulacağını ve çadırlar arası mesafenin en az 2 metre olacağını söyledi.

EKONOMİ 23.06.2020, 00:07 23.06.2020, 00:07
8
KURBAN PAZARLIĞINDA TOKALAŞMA YOK
banner12

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban kesimi ve satışı yapılacak olan yerlerde alınması gereken tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramında bir gelenek olan tokalaşarak hayvan satış işleminin bu Bayramda olmayacağının altını çizen Bakan Pakdemirli; kurban satış ve kesim yerlerinin etraflarının sınırlandırılacağını, uygun giriş-çıkış kapıları oluşturulacağını ve çadırlar arası mesafenin en az 2 metre olacağını söyledi.

Açıklamaya göre; kurban satış ve kesim yerlerine maskesiz girilemeyecek ve girişlerde vatandaşların el dezenfeksiyonu ve ateş ölçümü işlemleri titizlikle gerçekleştirilecek. Ayrıca sosyal mesafe kuralına uyulacak ve pazarlık esnasında tokalaşma olmayacak.

Hayvan satış yerlerine kulak küpesi, veteriner sağlık raporu/hayvan pasaportu/nakil belgesi olmayan hayvanlar alınmayacak. Vatandaşlar hayvanların bilgilerini “HAYSAG” mobil uygulamasından sorgulayabilecekler.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
parçalı bulutlu