banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KRİTERLERİ TUTTURANA DESTEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından ortaklaşa yürütülen “Kırtasiyeci Esnafı Destek Programı” başvuruları başladı. Aralarında Konya’nın da bulunduğu 14 ilde toplam bin 200 esnafın yararlanacağı programa başvurunun fazla olması halinde, destekten yararlanacakların belirlenmesinde belirli kriterler dikkate alınacak.

EKONOMİ 22.06.2021, 00:13 21.06.2021, 17:18 Haber Merkezi
881
KRİTERLERİ TUTTURANA DESTEK
banner12

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Covid-19 salgınının ekonomik ve sosyal etkilerini azaltmak amacıyla bin 200 kırtasiyeci esnafı için kişi başına 5 bin TL olmak üzere toplam 6 milyon TL destek verileceğini açıkladı. Bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre başvurular, https://forms.ailevecalisma.gov.tr/uigm/form/ sitesi üzerinden alınmaya başlandı.

Aralarında Konya’nın da bulunduğu 14 ilde yürütülecek olan programa başvurunun fazla olması halinde, destek programından yararlanacak olanlar; emeklilik veya yaşlılık aylığı alınıp alınmaması, işletme hesabı esasına göre defter tutulması, faaliyete başlama tarihi, işletme sahibinin kadın veya genç olması gibi kriterler sırasıyla dikkate alınarak belirlenecek.

Hibe almaya hak kazananlar Bakanlığın resmi web sitesinde duyurulacak ve ödemeleri, T.C. Kimlik Numaraları aracılığıyla PTT üzerinden yapılacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık