banner8

banner9

banner10

KREDİLERE İSTİHDAM KOŞULLU ERTELEME

Covid-19 salgını nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarlara, Halk Bankası’nca düşük faizli kredi kullandırılması kararı kapsamında olan kredi borçlarının ertelenmesine dair Cumhurbaşkanı Kararı, 31194 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

EKONOMİ 23.07.2020, 12:00 Haber Merkezi
2056
KREDİLERE İSTİHDAM KOŞULLU ERTELEME
banner12

Karara göre; salgın nedeniyle işleri ve/veya işletmesi zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne (TESKOMB) bağlı bölge birliklerine ortak olan esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan Halk Bankası’ndan, 30 Haziran 2020 ve öncesi tarihlerde kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçlarından, 1 Temmuz-30 Eylül 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak olanlar ve vadesi dolanlardan 23 Temmuz 2020 tarihi itibariyle ödenemeyenler, başvuru şartı aranmaksızın 3 ay süreyle ertelendi. Ertelenen ödemeler; kredi geri ödeme tablosunda belirlenen taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılacak.

Karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkarlardan, erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacak. Çalışan sayısında eksilme tespit edilen esnaf ve sanatkarlar, erteleme kapsamından çıkarılacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
-1
açık