banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

KONYA ŞEKER’DEN ÜRETİCİYE DEV DESTEK

Konya Şeker; 2022-2023 Şeker Pancarı Kampanya Dönemi için sözleşme yapılmış üretici ortaklarına, 20 Mayıs 2022 Cuma günü (bugün) saat 18:00 itibariyle 149 milyon 268 bin Lira avans ödemesi yapacak.  

EKONOMİ 20.05.2022, 00:15 19.05.2022, 19:23 Haber Merkezi
888
KONYA ŞEKER’DEN ÜRETİCİYE DEV DESTEK
banner12

Şubat ayı itibariyle bu kampanya döneminin desteğinin başladığı belirtilen açıklamada; tohumdan gübreye kadar üretim için ihtiyaç duyulan her türlü ürün ve ekipman desteğinin sağlandığı ve Şeker Pancarı üretiminin her aşamasında sağlıklı üretim için de her türlü danışmanlık hizmetinin verildiği bildirildi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizim çizgimiz, girdi fiyatlarının bu kadar esnek olduğu bir dönemde verdiğimiz desteğin tam anlamıyla çiftçimiz açısından bir yaraya merhem olacak düzeyde olması noktasındadır. Şeker Pancarı ülkemiz için birçok bakımdan stratejik bir üründür. Hem dezenfektanın ve çevreci yakıt olan biyoetanolün hammaddesi olması, hem şekerin gıda sanayinde, gıda üretiminde ve evlerimizde vazgeçilemez bir ürün olması Şeker Pancarının ekimini çok daha önemli hale getirmektedir. Bu anlamda ülkemizin stratejik bir ürünü olan Şeker Pancarı üretimi için biz üzerimize düşen görevi tam anlamıyla yaptık, Şeker Pancarı üretimi için, olabilecek en yüksek oranda sözleşmelerimiz yapıldı, çiftçimiz de bize güvendi ekimlerini yaptılar.  

Ülkemizi de, üreticiyi de kimseye muhtaç etmeyiz, bizim elimiz zaten her zaman taşın altındadır, üretim yaptırılacak, fabrikalarımız çalışacak, topraklarımız boş kalmayacak, Konya Şeker kendine varoluş nedeni olarak ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde üretimin kesintisiz sürmesini sağlamış olacaktır.”

Şu anda üreticiye 149 milyon 268 bin Lira avans ödemesi yapmalarının hem piyasaya bir dinamizm getireceğini hem de çiftçilerin tarlaya daha güvenle gitmelerine olanak sağlayacağını belirten Başkan Erkoyuncu; “İnşallah bu yıl bereketli bir yıl olacak. Çiftçilerimizin yağışlarla yaşadığı bayramına bir de biz bayram eklemek istedik ve bütün şartlarımızı zorlayarak, rekor denilebilecek bir rakamı üretici ortaklarımızın hesabına avans olarak yatırıyoruz. Şundan emin olsunlar; bu kurumun birinci önceliği üretimin kesintisiz sürmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle verdiğimiz bu avansın bütün üretici ortaklarımıza hayırlı olması temennimiz ile çiftçilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum. Allah hepsine bereketli, hayrını görebilecekleri bol kazanç versin” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
açık