banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KONYA ŞEKER BAYRAM AVANSINI ERKEN ÖDÜYOR

Konya Şeker bayram avansının; PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu’nun 70. Olağan Mali Genel Kurul’da vermiş olduğu müjde çerçevesinde, 1 Temmuz 2022 Cuma günü (bugün) saat 17:30 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılacağı açıklandı.

EKONOMİ 01.07.2022, 10:40 Haber Merkezi
374
KONYA ŞEKER BAYRAM AVANSINI ERKEN ÖDÜYOR
banner12

Bayram avansı açıklamasında; “Ülke ve bölge tarımının lokomotifi Konya Şeker, üretici ortaklarının Kurban Bayramı’nı rahat geçirmeleri için bayram avansını bayramdan bir hafta önce hesaplara yatırıyor. Avans, ton başına 15 TL olacak şekilde ödenecek ve toplamda 50 milyon 190 bin TL, şeker pancarı üreticilerinin hesaplarına aktarılacak.” ifadelerine yer verildi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin değerlendirmesinde; “Birinci önceliğimiz pancar üreticilerine destektir. Tarlanın en yoğun ve yorucu günleri bugünlerdir. Bugünlerde verdiğimiz bu avans, inanıyorum ki çiftçilerimize bekledikleri bir destek olacaktır. Yine Genel Kurulumuzda ifade ettiğimiz diğer avansları da Temmuz ayı içerisinde üreticilerimize aktaracağız. Şimdiden üreticilerimizin emeklerinin bereketli olmasını diliyorum. Hepsine güzel bir bayram temennisi ile çalışmalarında kolaylıklar dilerim.” dedi.  

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu