banner8

banner9

banner10

KAMU BANKALARINDAN DESTEK PAKETİ

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası; kamu bankaları tarafından hayata geçirilen KOBİ’lere yönelik 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paketinin detaylarını içeren bir duyuru paylaştı.

EKONOMİ 04.11.2020, 00:09 Haber Merkezi
2082
KAMU BANKALARINDAN DESTEK PAKETİ
banner12

Odanın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, destek paketine dair şu bilgilere yer verildi:

“Mikro İşletmeler Destek Paketi ile KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere temel maliyetlerinin karşılanması, böylelikle finansman ihtiyaçlarının giderilmesiyle beraber nakit desteği sağlanarak tedarikçileri ile aralarındaki nakit akışının korunması hedeflenmiştir.

Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı olarak, 48 aya kadar vadeyle yıllık yüzde 11,5 faiz oranıyla kullandırılacak olan krediden, cirosu 3 milyon TL'ye kadar olan firmalar yararlanabilecektir. 1 milyon TL'nin altında ciroya ulaşan işletmelere 50 bin TL'ye kadar limit açılan kredide, 1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ciroya ulaşan işletmelerin azami kredi limiti ise 100 bin TL olacaktır.

Yüzde 10’u nakit, yüzde 90’ı ödeme finansmanı

Bu amaçla firmaların kredi limitinin en fazla yüzde 10’u nakit olarak serbest kullanıma bırakılacak, en az yüzde 90’lık kısmı ise işletme giderlerinin finansmanı amacıyla 3. kişilere ve satıcılara havale-EFT yöntemi ve kurumsal kart üzerinden ödenecektir.

Mikro İşletmeler Destek Paketi kapsamında Nakit İşletme Kredisi'nin yanı sıra firmalar; kurumsal kart, doğrudan borçlandırma sistemi (DBS), tedarik zinciri finansmanı mal alımına yönelik teminat mektubu (TZF), güvenceli çek, nakit çekimine kapalı kurumsal kredili mevduat hesabı ürünleri üzerinden Nakit İşletme Kredisi kullanabilecektir.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
sisli