banner8

banner9

banner10

İLK YERLİ GÜNEŞ PANELLERİ KARAPINAR'DA!

Video konferans yöntemiyle katıldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Enerji İş Konseyi Toplantısı'nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünyanın sayılı büyük güneş santrallerinden biri olacak Konya Karapınar'daki alanda ilk yerli güneş panellerinin montajına başlandığını açıkladı.

EKONOMİ 21.09.2020, 00:06 20.09.2020, 19:44 Haber Merkezi
486
İLK YERLİ GÜNEŞ PANELLERİ KARAPINAR'DA!
banner12

Enerjide yerli üretimi, fabrika kurulumunu ve Ar-Ge'yi desteklediklerini ve geçtiğimiz haftalarda yerli güneş paneli üretecek bir fabrikanın açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapıldığını belirten Bakan Dönmez; konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Enerji ve madencilikte uyguladığımız politikalarla enerji teknolojilerini yerlileştirme adına önemli adımlar attık. Yerli üretimi destekleyen, fabrika kurulumunu ve Ar-Ge yapılmasını zorunlu kılan bir sistemi hayata geçirdik. Kaynak bizimse teknoloji de bizim olmalı. Panellerin, dünyanın sayılı büyük güneş santrallerinden biri olacak Konya Karapınar'daki alanda montajına başladık. Önümüzdeki günlerde ilk elektrik üretimini yine bu yerli panellerden yapma mutluluğuna birlikte kavuşacağız.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
açık