banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

HEDEF, NİTELİKLİ KADIN İŞ GÜCÜNÜ ARTIRMAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; çalışma hayatında üretime değer katan “nitelikli ve mesleki yeterlilik belgeli” kadın işgücünün 50 bini aştığını, sayıyı artırmak için yeni projeler gerçekleştirileceğini açıkladı.

EKONOMİ 01.09.2020, 00:09 31.08.2020, 17:26 Haber Merkezi
607
HEDEF, NİTELİKLİ KADIN İŞ GÜCÜNÜ ARTIRMAK
banner12


Bilgi, beceri ve yetkinliklerini mesleki yeterlilik belgesi ile ispatlayan kadınlarımızın çalışma hayatında daha fazla yer almasıyla, üretimde verimlilik ve etkinliğin de artacağına inandığını belirten Bakan Selçuk; “Mesleki Yeterlilik Kurumumuz, iş dünyası ile birlikte çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu meslek standartlarını belirliyor. Bu standartlara uygun olarak uluslararası akreditasyon kuralları çerçevesinde yapılan ve kalite güvencesi sağlanmış bir ölçme ve değerlendirme sistemi ile mesleki yeterlilik belgesinin düzenlenmesi temin ediliyor. Kurumumuz bugüne kadar 50 binden fazla kadın çalışanımızın üretime katkı sağlamasında öncü oldu” dedi.

Belgeye sahip olan yaklaşık 1 milyon kişiden sadece 52 bininin nitelikli ve belgeli kadınlarımızdan oluştuğunu vurgulayan Selçuk; bu iş gücünün turizm, yiyecek-içecek hizmetleri, tekstil, otomotiv ve plastik gibi sektörlerde yoğunlaştığını, sektör sayısını arttırmak için ilgili Bakanlıklar, meslek kuruluşları, sendika ve STK’lar işbirliğinde önümüzdeki günlerde projeler gerçekleştirileceğini söyledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
28
açık