banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

GIDADA KDV İNDİRİMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel tüketim maddelerinden alınan yüzde 8 oranındaki KDV’nin yüzde 1’e indirildiğini duyurmasının ardından bir açıklamada bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş; KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan marketlere en ağır yaptırımları uygulanacağını söyledi.

EKONOMİ 14.02.2022, 00:13 13.02.2022, 18:57 Haber Merkezi
989
GIDADA KDV İNDİRİMİ
banner12

Bakan Muş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesi düzenlemesinin amacına ulaşması için gerekli tedbirleri ivedilikle alıyoruz. 81 ilimizdeki Ticaret Müdürlüklerimize talimatımızı verdik. Yapacağımız denetimler neticesinde KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı mağdur eden marketlere en ağır yaptırımları uygulayacağımızdan kamuoyunun hiçbir şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.

KDV indiriminin uygulanacağı gıda ürünleri arasında; bakliyat, makarna, şeker, tuz, sebze ve meyveler, sıvı ve katı yağlar, kırmızı ve beyaz et, balık, yumurta, süt, yoğurt, peynir, zeytin, çay, reçel, bal, pekmez, tahin helvası, salça, turşu ve konserveler, bisküvi çeşitleri, kuruyemiş, baharatlar ve bebek mamaları da yer alıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık