banner8

banner9

banner28

banner10

EPDK’DAN SÖZLEŞME VE KESİNTİ YÖNETMELİĞİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafınca hazırlanan “Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, 31401 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Bazı tüketici gruplarında mesken elektriği, faturaların aralıksız olarak yıl içerisinde en az 3 dönem boyunca zamanında ödenmemesi durumunda kesilebilecek.

EKONOMİ 22.02.2021, 00:11 21.02.2021, 18:27 Haber Merkezi
1343
EPDK’DAN SÖZLEŞME VE KESİNTİ YÖNETMELİĞİ
banner12

Yayımlanan değişikliğe göre; kendi adına perakende satış sözleşmesi olan mesken tüketici grubunda bulunan 65 yaş üstü tüketiciler ve yüzde 40’ın üzerinde engelli olduğuna dair sağlık kurulu raporunu görevli tedarik şirketine ibraz eden engelli tüketiciler ile Şehit Aileleri ve Muharip/Malul Gaziler mesken alt tüketici grubunda bulunan tüketicilerin elektriği, tek bir kullanım yerine ait faturaların aralıksız olarak yıl içerisinde en az 3 dönem boyunca zamanında ödenmemesi ve tüketicinin kesme yapılacağı hakkında görevli tedarik şirketi tarafından bilgilendirildiğinin ispatı hallerinde kesilebilecek.

Borcun ödenmesine ilişkin taksitlendirme talep edilmesi halinde taksitlendirme tedarikçiler tarafından yapılacak ve taksitlendirme süresi azami 4 ay olarak uygulanacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
az bulutlu