banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

EK PRİM ÖDEMESİ YARIN YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şeker pancarı üreticilerine ton başına 15 Lira destek primi ödeneceğini açıklamasının ardından, sözleşmeli şeker pancarı üretimi yapan bütün üreticilere aynı şekilde ek ödemede bulunulacağını duyuran Konya Şeker, yaklaşık 43 milyon lira tutarındaki ödemeyi yarın tek seferde gerçekleştirecek.

EKONOMİ 08.03.2022, 14:50 Haber Merkezi
496
EK PRİM ÖDEMESİ YARIN YAPILACAK
banner12

Konya Şeker’den yapılan yazılı açıklamada; 42 milyon 769 bin 199 lira tutarındaki ek prim ödemesinin tek seferde yapılacağı ve 9 Mart 2022 Çarşamba günü saat 17:30’dan itibaren çiftçilerin hesabına yatırılacağı bilgisine yer verildi.

Attıkları bütün adımların amacının çiftçilerin daha fazla üretmesi ve ürettiklerinde de haklarını tam alabilmeleri olduğunu belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin değerlendirmesinde; pancar paraları ödemelerini tamamladıklarını, bu kez de ek prim ödemelerini hesaplara aktaracaklarını belirti.

Dertlerin dermanı, çiftçilerin üretimi sürdürmesidir

Başkan Erkoyuncu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şunu net bir şekilde ifade etmek istiyoruz; bu ülkedeki bütün dertlerin dermanı, çiftçilerimizin üretimini artırarak devam ettirmesidir. Bu anlamda, biz alımını yaptığımız bütün ürünlerde çiftçilerimizi mağdur etmeyecek, üretimin sürekliliğini sağlayacak çalışmalarımızı başta devlet kurumlarımız olmak üzere bütün paydaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Adalet çizgimizden şaşmayacağımızı ifade etmek istiyorum, bütün çiftçilerimizin alın terlerini hak ettikleri şekilde almaları bizim önceliğimizi oluşturuyor.

Ülkemizdeki gıda arzında herhangi bir aksamaya biz müsaade etmeyiz. Üzerimize düşen görevi yapıyoruz, bol yağışlı bir sezon dönemdeyiz, tarlalarımızı bolca ekelim istiyoruz, üretelim ve ülkemize güvenelim. Bu memleketin üreticilerimizin üretimine ihtiyacı var ve inanıyoruz ki üretimle birçok sorunun üstesinden geleceğiz. Ton başına 15 Lira olarak yapacağımız bu ödememizin de hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu