banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BELEDİYEDEN SUYA İNDİRİM

Dereçine Belediye Meclisi tarafından 3 Mart 2022 tarihli toplantıda alınan karar gereği, meskenlerde 10 tona kadar içme suyunun tonu 10 kuruş oldu.

EKONOMİ 07.03.2022, 00:07 06.03.2022, 18:58 Haber Merkezi
1765
BELEDİYEDEN SUYA İNDİRİM
banner12

Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız tarafından yapılan basın açıklamasında, konuya ilişkin düzenlemeye dair şu ifadelere yer verildi:

“Ekonomik olarak zorlukların yaşandığı bir dönemde KDV indirimi sonrası gerçekten insanlara nefes aldıracak düzenlemelere ihtiyaç olduğu gerçeği ve Meclis üyelerimizin oybirliği ile bu kararı aldık. Birçok alanda zam yapmadan, tarifelerde artışlara gitmeden hatta su örneğinde görüldüğü üzere indirim yaparak halkımızı bu kötü günlerden, karakıştan çıkarmak zorundayız. Bu indirimi gelirlerimizden yaptık.

Su dağıtımında temel gereksinim elektriktir. Elektrik fiyatları düşürülür, vergiler alınmazsa halkımız zorunlu ihtiyaçları daha ucuza alabilir. Gerçi zamanımızda elektrik, akaryakıt, internet zorunlu ihtiyaç haline gelmiş ve her alanda kullanılır olmuştur.

1954 yılından beri vergileri ile belediyemizi ayakta tutan Dereçine halkımızın bu zor günlerde biz yanında olacağız. Bazı dönemler zordur. Bizim başkanlık dönemimiz de pandemi ve ekonomik krizlere denk geldi. Olsun, Allah var gam yok. El birliği ile üstesinden geliriz. Bu zor günlerde biz size destek olalım, güneşli güzel günlerde siz bize.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu