banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Bankası arasında “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Protokolü” imzalandı.

EKONOMİ 17.12.2020, 00:10 16.12.2020, 16:52 Haber Merkezi
1849
BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
banner12

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı; “Pandemi sürecinin devam etmesiyle birlikte, üyelerimizin finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına alternatif mekanizmalar geliştirilmektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası işbirliğinde Oda üyelerinin mal alımlarında esnek vadelendirme ve taksit imkanı sağlayarak nakit akışını kolaylaştıracak olan “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” hayata geçirilmiş bulunmaktadır. Proje, taraflar arasındaki ticaretin kart sistemi üzerinden güvenle yapılmasını ve iş hacimlerinin büyütülmesini amaçlamaktadır. Bu sayede üyelerimizin tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bu ürünle alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kurulması, tedarik zincirinin işleyişi ve devamlılığını kolaylaştırılmıştır.” dedi.

Protokol sayesinde üyelerin tahsilat ile uğraşmadan güven içinde mallarını satabileceklerini işaret eden Başkan Makascı; üyelerimiz sattıkları mal bedelini alacak riski taşımadan Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alacaklar. Böylece nakit akışı öngörülebilir hale gelecek. Alıcılarda uygun vade ve maliyette finansman temin ederek tedarik ihtiyaçlarını karşılamış olacak ve vadesi 1,5 yıla ulaşan kredi imkanına kavuşacaklar. Oda üyelerimiz, artan korona virüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, nakit akışlarını rahatlacağını söyledi.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ve Ziraat Bankası Afyon Bölge Başkanı  Emin Turan, Ziraat Bankası Afyon Bölge Satış ve Performans Yöneticisi Özden Güven, Ziraat Bankası Akşehir Şube Yöneticisi Yüksel Oral ve Ziraat Bankası 24 Ağustos – Akşehir Şube Yöneticisi Muhammer Çevik arasında imzalanan protokolle “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Protokolü” devreye girmiş oldu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
parçalı az bulutlu