banner8

banner9

banner28

banner10

AKŞEHİR'DE 500 FİRMA BAŞVURDU

Koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetini tamamen ya da kısmen geçici olarak durduran firmaların çalışanlarına ödenen Kısa Çalışma Ödeneği için Akşehir’de yaklaşık 500 firma başvuruda bulundu. Akşehir’de, çalışanlarının Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanması için başvuruda bulunan firmalar arasında küçük ölçekli işletmeler olduğu gibi, çalışan sayısı yüzlerce olan büyük ölçekli firmalar da yer aldı.

EKONOMİ 14.05.2020, 00:11 14.05.2020, 00:11
14
AKŞEHİR'DE 500 FİRMA BAŞVURDU
banner12

Koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetini tamamen ya da kısmen geçici olarak durduran firmaların çalışanlarına ödenen Kısa Çalışma Ödeneği için Akşehir’de yaklaşık 500 firma başvuruda bulundu.

Akşehir’de, çalışanlarının Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanması için başvuruda bulunan firmalar arasında küçük ölçekli işletmeler olduğu gibi, çalışan sayısı yüzlerce olan büyük ölçekli firmalar da yer aldı. Salgın sürecinde iş akdi feshedilen çalışanlar İşsizlik Sigortasından yararlanmak için başvuruda bulunurken, 15 Mart ve sonrasında işten çıkarılan ancak İşsizlik Sigortasından yararlanmak için kriterleri tutmayan çalışanlara da Nakdi Ücret Desteği sağlanması kararlaştırılmıştı. İŞKUR Akşehir Şubesi üzerinden işlemleri yürütülen; Kısa Çalışma Ödeneği, İşsizlik Sigortası ve Nakdi Ücret Desteği olmak üzere 3 gruptan 10 bine yakın hak sahibine ödemeleri gerçekleştirildi.

Şube personelinin; vatandaşların işlemlerinin yürütülmesinde, normal mesai düzeni içerisinde yoğun çaba sarf ettiği belirtildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
açık