banner8

banner9

banner10

YUNAK'TA YENİ ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI

21 Eylül'e az bir süre kala Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleri, yeni eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim hazırlıklarını gözden geçirmek amacıyla bir kez daha bir araya geldi.

EĞİTİM 10.09.2020, 00:01 09.09.2020, 17:39 Haber Merkezi
375
YUNAK'TA YENİ ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI
banner12

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan başkanlığında Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya şube müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez'in yanı sıra okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda; 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında başta salgın önlemleri olmak üzere, personel ihtiyaçları, ücretsiz kitap dağıtımı, küçük onarımlar, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların okula başlamaları gibi konular ele alındı.

Toplantıda ayrıca; eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynaklarının belirlenmesi ve seferber edilmesi, eğitim kurumlarındaki fiziki kapasite ve eğitim aracı gereci gibi diğer kaynakların etkili, verimli ve ortak kullanımı, eğitime katkıda bulunabilecek dinamiklerin belirlenmesi ve eğitime katkıları, ulusal ve resmî bayramların bölgede bütünlük içinde kutlanması, eğitime ayrılacak kaynakların  bölgede verimli, etkili ve ortak kullanımı, eğitim öğretimin kesintisiz yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, eğitim kurumları arasında gerekli işbirliği ve koordinasyon ilkeleri, dayanışmayı sağlamak suretiyle eğitimde kalitenin yükseltilmesi için alınacak tedbirler, uzaktan eğitim, yapılması planlanan proje ve etkinlikler gibi konular ele alındı.

Toplantı,  okul müdürlerinin görüş, istek ve önerileriyle sona erdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
açık