banner8

banner9

banner10

YUNAK'TA OKULLAR ŞENLENDİ

Yunak'ta yeni eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim dersleri başladı.

EĞİTİM 22.09.2020, 00:05 21.09.2020, 18:02 Haber Merkezi
889
YUNAK'TA OKULLAR ŞENLENDİ
banner12

Mart ayında pandemi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim maratonu, tüm ülke genelinde olduğu gibi Yunak'ta da okul öncesi ve birinci sınıflar için başladı. Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; yüz yüze eğitim öncesinde ilçe genelinde okullarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı. Tüm okullara el dezenfekte üniteleri yerleştirildi. Okulların bahçeleri, giriş ve sınıf kapıları, kapı kolları, koridorlar, ortak kullanım alanları, sıra ve sandalyeler, tuvaletler başta olmak üzere ayrıntılı bir şekilde dezenfekte edilerek temizlendi.

Eğitim mekanlarının dışarıdan daha hijyenik ve daha güvenli olduğunun altını çizen Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; salgına karşı okullarda her türlü önlemin alındığını, sınıfların 10 öğrenciyi geçmeyecek şekilde ayarlandığını, mesafe, maske ve hijyen konusunda tüm öğretmenlere seminer verildiğini ve velilerin gönül rahatlığıyla çocuklarını kendilerine teslim ettiklerini söyledi.

İşcan, kısmen de olsa çocukların okulları şenlendirdiğini, bu durumdan kendilerinin de büyük bir heyecan ve haz duyduklarını belirterek, kendilerine güvenip çocuklarını okula gönderen velilere teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
-1°
hafif kar yağışlı