banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YUNAK MİLLİ EĞİTİMDEN  OKULLARA HİJYEN MAZEMESİ

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe merkez ve mahallelerde bulunan okullara temizlik malzemesi dağıttı.

EĞİTİM 23.10.2020, 00:06 Haber Merkezi
386
YUNAK MİLLİ EĞİTİMDEN  OKULLARA HİJYEN MAZEMESİ
banner12

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede bulunan temel eğitim okulların tamamına el dezenfektanı, yüzey temizleyici, çamaşır suyu,  maske, sıvı sabun ve yer dezenfektanından oluşan temizlik malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Bu öğretim yılında üçüncü kez yapılan dağıtımdan ilçede bulunan tüm temel eğitim okulları yararlandı. Son gerçekleştirilen dağıtım çalışmalarında; 32 okula toplam 6 bin maske, 160 litre el solüsyonu, 685 litre sıvı el sabunu, 655 litre çamaşır suyu, 655 litre yüzey temizleyici ve 780 litre yüzey dezenfektanı teslim edildi.

Tüm imkanların kullanılarak okulların ihtiyaçlarına göre dağıtımların devam edeceğini belirten Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Korona virüs (Covid-19) ile mücadele sürecinde okulların açılması ile birlikte ilçemizde bulunan köy okulları da dahil olmak üzere her okula dezenfektan, maske ve diğer temizlik malzemelerinin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. An itibariyle dezenfektan ve temizlik malzemeleri noktasında sıkıntımız kalmadı. Ancak maskeye her zaman ihtiyacımız olacak. Bu konuda da Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin desteği söz konusu. İnşallah bu zor günleri de geride bırakır, normal eğitim günlerine döneriz." dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
31
açık