banner8

banner9

banner28

banner10

YÖK, AŞILANMA İÇİN BAKANLIĞI UYARDI

Yükseköğretim Kurulu, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki “akademik ve idari kadrolardaki personel” ile “örgün öğretimde okuyan öğrencilerin” Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

EĞİTİM 20.05.2021, 00:07 19.05.2021, 17:15 Haber Merkezi
329
YÖK, AŞILANMA İÇİN BAKANLIĞI UYARDI
banner12

YÖK’ün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada; ilgili kurumların ve sağlık çalışanlarının fedakarca gayretlerinin yanı sıra topyekün normalleşme sürecine geçilmesinin ancak aşılanmanın yaygınlaşmasıyla mümkün olacağı belirtildi.

Meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar uyarısı

Açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’na gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Bu bağlamda ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır. Aksi takdirde özellikle başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personeli ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması hususunda gereğini önemle arz ederim.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
parçalı az bulutlu