banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YENİ STAR'LAR İÇİN ÇAĞRI

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanları Destek Programı Başkanlığı’nın (BİDEB) lisans öğrencilerine yönelik Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) için çağrı duyurusu, kurumun internet sitesinde yayımlandı.

EĞİTİM 24.10.2020, 00:06 23.10.2020, 17:39 Haber Merkezi
244
YENİ STAR'LAR İÇİN ÇAĞRI
banner12

Lisans öğrencilerinin, öğrenimlerinin yanı sıra bilimsel araştırma projelerinde bilimsel etik kuralları gözeterek görev almalarını ve yaratıcılık, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerini geliştirmelerini hedefleyen çağrı kapsamında; TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev alan/alacak lisans öğrencilerine, maksimum 6 aylık süreyle burs imkanı tanınacak.

Aylık 750 TL ile sınırlı olan burs miktarının yanı sıra bursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalıkları primi ile bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için ayrıca yüzde 5 oranındaki genel sağlık sigortası primine ilişkin giderler de TÜBİTAK tarafından karşılanacak.

Türkiye’de lisans derecesi veren bir programda kayıtlı olan öğrenciler, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi e-bideb.tubitak.gov.tr üzerinden çevrim içi olarak başvuruda bulunabilecekler. 2 Kasım 2020 tarihinde açılacak olan başvuru dönemi, 30 Kasım 2020 tarihinde sona erecek.

TÜBİTAK tarafından yürütülen ya da desteklenen projelere, star.tubitak.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
31
açık